Pecivo brez moke

Dadaja  

član od: 25.5.2005

sporočila: 33

tema odprta - 10. nov 2005 17:52 | ogledi: 10.491 | odgovori: 8

Prosim za recepte peciva, ki ne vsebuje moke, ker je zaradi celiakije zame prepovedana.

Lep pozdrav!

Dadaja

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

10. nov 2005 19:28

V receptih, kjer so omenjene krušne drobtine, moraš upoštevati, da niso za celiakaše, razen, da kupiš njihove drobtine, ki pa so nesramno drage, mislim, da je 200 g nekje 750 sit (sem videla v Intersparu)! Galja

Dadaja  

član od: 25.5.2005

sporočila: 33

11. nov 2005 0:11

Hvala za posredovane linke.te recepte že poznam in so preizkušeni, sedaj pa vas prosim še za drobno pecivo brez moke oz. zelo malo moke. Saj veste pred vrati je božično novoletni čac. Obiskom pa moraš nekaj ponudit torte in rulade pa ne pašejo vedno. Dadaja

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

11. nov 2005 7:54

Dadaja, a pecivo/piškotki iz brezglutenske moke pa ne ratajo? Pa tudi, a recept za cimetove zvezdice od mamamie na sosednjem forumu si vidla? Nameso moke so mleti mandeljni - mogoče ideja za nadomestilo tudi v drugih receptih... copy/paste: "cimetove zvezdice Veliko jih pride, pa še dobre so, vsaj meni oziroma mojim. Potrebujemo: 500 g fino mletih mandljev, 5 beljakov, 450 g mletega sladkorja, dve žlički mletega cimeta. Iz beljakov stepemo trd sneg (preden začnemo stepati dodamo ščepec soli; začnemo z najnižjo hitrostjo mešalca in končamo z najhitrejšo). Med stepanjem dodamo melt sladkor in potem stepamo, da se sneg lepo sveti. Skodelico snega damo na stran (spravimo v hladilnik), v preostanek pa vmešamo mandlje. Ugnetemo testo (ali s spiralnimi nastavki mešalca ali z rokami, sama ga zamesim ročno). Da se ne lepi, delovno površino potresemo s kristalnim sladkorjem. Kepo ovijemo v folijo in za uro ali dve pustimo v hladilniku. Testo potem na delovni površini, dobro potreseni s sladkorjem, razvaljamo na približno pol cm debeline. Z modelčkom izrezujemo zvezdice. Modelček vedno vtisnemo v sladkor, preden izrežemo novo zvezdico, tako se ne bo lepil na testo, kraki pa bodo lepi. Zvezdice zložimo na pekač na peki papir. Na vsako damo malo beljaka, ki smo ga shranili, in ga lepo razvlečemo po zvezdici, da je površina lepo gladka (jaz to počnem z zobotrebbcem . na sredo zvezdice dam kupček beljaka, potem pa z zobotrebcem vlečem maso v vsak krak posebej; dela je veliko, ampak se splača glede na končni učinek). Zvezdice pustimo čez noč na sobni temperaturi, da se posušijo. Jaz jih ne pečem, če pa se kdo odloči za peko, naj zvezdice peče na 150 stopinjah okoli pet minut - bolj se morajo posušiti kot peči, da beljak ostane bel. Ko so zvezdice suhe, jih zložimo v pločevinasto škatlo. Ob njih ne hranimo drugega peciva, ker so zelo aromatične in bi se drugi piškoti morda preveč navzeli cimetove arome. Tele zvezdice so torej primerne tudi za tiste, ki za peciva ne uporabljajo moke. Če se testo lepi, je potrebno dodajati samo sladkor. Jaz s sladkorjem potresem tudi valjar, delovno površino pa sploh, in potem je valjanje in izrezovanje pesem. mamamia" Lp, Tjas tjas

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

11. nov 2005 14:29

Če je problem samo gluten: Kukiji 1/4 skodelice zmehčane margarine 1/2 skodelice rjavega sladkorja 1/2 skodelice kristalnega sladkorja 1 veliko jajce 1 vanilijev sladkor 3/4 skodelice riževe moke 3/4 skodelice sojine moke 1/2 čajne žličke sode bikarbone 1/2 čajne žličke soli 1 skodelica sesekljane čokolade 1. V eni posodi zmešaj skupaj prvih pet sestavin (na roke). V drugi pa zmešaj obe moki, sodo bikarbono in sol. Dodaj v prvo posodo, dobro premešaj in na koncu dodaj še nasekljano čokolado. 2. Z žlico polagaj kupčke na s peki papirjem obložen peki papir (2 cm narazen). Peci 12 do 15 minut na 180°C. Recept je iz ene ameriške strani, količino sladkorja jaz navadno malce zmanjšam, dodam pa še nasekljane oreščke. Loni Makaroni

Dadaja  

član od: 25.5.2005

sporočila: 33

12. nov 2005 17:11

Hvala Loni in Tjaš. Cimetove zvezdice sem našla in so tudi že končale v naših želodčkih. Pecivo (biskvit in torte ) je zelo dobro tudi iz blezglutenske moke. Pri keksih me bolj moti cena moke in raje uporabljam orehe, kokos in lešnike. Dadaja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti